२१ वर्षमा व्यवसाय सुरु गरेका विष्णुकुमार अग्रवाल बने नेपाल उद्योग परिसंघको अध्यक्ष




काठमाडौं। नेपाल उद्योग परिसंघको अध्यक्षमा विष्णुकुमार अग्रवाल चयन भएका छन्। परिसंघको १८औं वार्षिक साधारणभाबाट अग्रवाल अध्यक्षमा चयन भएका हुन्।

अग्रवाल यस अघि परिसंघको वरिष्ठ उपाध्यक्ष थिए। परिसंघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष स्वत: अध्यक्ष हुने प्रावधान छ। उनी यसअघि परिसंघ अन्तर्गतको योङ इन्टरप्रेनर फोरमको नेतृत्व गरिसकेका छन्। अग्रवाल परिसंघको पूर्वाधार विकास समितिको सभापति समेत भइसकेका छन्। ५० वर्षकै उमेरमा उद्योगी व्यवसायीहरुको संस्था परिसंघको अध्यक्ष भएका अग्रवाल एमए डब्लु ग्रुप अफ कम्पनिजका प्रवन्ध निर्देशक हुन्।

TATA
RiddiSiddi

एमए डब्लु इन्टरप्राइजेज, एमएडब्लु अर्थमुभर, एमएडब्लु इन्भेष्टमेन्ट कम्पनी, एमएडब्लु रेडि मिक्स कंक्रिट, एमएडब्लु इन्जिनियरिङ, भीआर होल्डिङ लगायतका दर्जन कम्पनीका चेयरम्यान हुन्।  पूर्व फुटबल खेलाडी समेत रहेका अग्रवाल नेपाल सुपर लिगविजेता काठमाडौं रेजर्स फुटबल क्लबका प्रोमोटर पनि हुन्।

नेपालका लागि चेक रिपब्लिकका अवैतनिक महावाणिज्यदूत अग्रवाल २१ वर्षकै उमेरमा व्यवसायमा संलग्न भएका थिए। सन् १९९२मा पारिवारिक व्यवसाय एमएडब्लुको बिक्री प्रमुखको रुपमा काम थालेका थिए। सन् १९९९मा एमएडब्लुको औद्योगिक इक्विपमेन्ट डिभिजन सम्हाले।

सन् २००३मा हेभी इक्विपमेन्ट जेसिबीको नेपालको आधिकारिक बिक्रेता हुँदै स्कोडा, फिएट, जीप लगायतका गाडीको समेत आधिकारिक बिक्रेता बने। चेक रिपब्लिकको एलइटी जहाजको पनि नेपालको एजेन्सी समेत अग्रवालको कम्पनी भीआर होल्डिङसँग छ।

परिसंघको ३७ जना राष्ट्रिय परिषद सदस्य

परिसंघको साधारणभाले ३७जना राष्ट्रिय परिषद सदस्य चयन गरेको छ। त्यस मध्येबाट सात जना अध्यक्ष चयन हुनेछन्।

राष्ट्रिय परिषदमा संस्थापक समूहबाट अमित मोर, रतनलाल केडिया, राहुल कुमार अग्रवाल, सन्दिप कुमार शारडा, वरुण कुमार तोडी, शुलभ अग्रवाल, अमित बेगानी, विकास दुगड, राजेश कुमार अग्रवाल, चन्द्र टण्डन, अनुज अग्रवाल, अर्पित अग्रवाल, दीपक अग्रवाल, सुरज भक्त पौडेल, निर्वाणकुमार चौधरी, बिक्रम सिंघानिया, दीलिप अग्रवाल, शरद कुमार टिबडेवाला, रोहित गुप्ता र आदित्य संघाई चयन भएका छन्।

यसैगरी प्रतिष्ठान तर्फबाट हेमराज ढकाल, निकोलस पाण्डे, वीरेन्द्र राज पाण्डे, वर्षा श्रेष्ठ, लक्ष्मी प्रसाद सुवेदी, गुरु प्रसाद न्यौपाने, राजीवकुमार गुप्ता, राजबहादुर शाह, पम्फा धमला, आशीष गर्ग, द्विराज शर्मा (सिवाकोटी), अशोक शेरचन, तारा प्रसाद पौड्याल र हितेश गोल्छा चयन भएका छन्।

संस्थागत सदस्य समूह तर्फबाट गोकुल भण्डारी, कृष्णप्रसाद अधिकारी र बसन्त बहादुर चन्द राष्ट्रिय परिषद सदस्यमा निर्विरोध निर्वाचित भएका छन्।


Share this Story

   

Advertisements

Most Read


bizmandu

facebook     twitter
© Copyright 2012 Bizmandu Pvt. Ltd. All Rights Reserved.
Ncell